Uzdrowisko

KURORT W UNII EUROPEJSKIEJ
BUSKO - ZDRÓJ (UZDROWISKO, KTÓRE LECZY)


Busko-Zdrój to uzdrowisko, które z natury rzeczy leczy, inaczej niż uzdrowiska nadmorskie, a nawet wiele górskich, które pełnią głównie funkcje rekreacyjnie, a na drugim miejscu lecznicze. Rolę rekreacyjną wypełnia Busko-Zdrój nie tylko w oparciu o własne zaplecze, ale i bogate możliwości Ponidzia, w dorzeczu Wisły i Nidy /15-20 km/, oraz Góry Świętokrzyskie /40-50 km/. Dogodne połączenia drogowe- Kraków 90 km, Kielce 50 km, i Tarnów 70 km, to bogate zaplecze kulturalne.

Potrzeby sportowe można realizować na zalewie w Radzanowie /3 km/, zbiornik wodny przygotowany do uprawiania sportów wodnych, a także kąpielisko w Gackach /10 km/. Sanatoria posiadają ogólnodostępne baseny kryte, oraz na terenie Parku Zdrojowego znajduje się ogólnodostępny basen odkryty.

Wypoczynek i rekreację zapewniają również kwatery prywatne typu pensjonatowego o zróżnicowanym standardzie i cenie, oraz kwatery agroturystyczne, przystosowane do przyjmowania rodzin z dziećmi. Zazwyczaj gospodarze zapewniają dogodny dojazd na zabiegi.


Lek. med. Kazimierz Kucharski
Specjalista Reumatolog Fizjoterapii i Balneoklimatologi